Про стан харчування за І семестр 2022/2023 н.р.

Дата: 13 червня 2023 о 20:39

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ СОКИРЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

60216  с.Селище  Дністровський  район  Чернівецька  область  skоol_selesh@ukr.net

НАКАЗ

17.01.2023 року                                                                                             №7- з

Про стан  харчування

за І семестр 2022/2023 н.р.

Харчування в навчальному закладі організовано згідно вимог Санітарного регламенту. Врегульовано питання з організації харчування дітей з особливими освітніми потребами. Таких дітей в закладі -5. Безкоштовним харчуванням забезпечено 66 дітей, а саме: учнів 1-4 класів -24; 5-11кл - 44, ДП-8 дітей. Харчування пільгової категорії здійснюється за бюджетні кошти відповідно до списків затверджених директором НВК та посвідчень багатодітної сім'ї та заяв батьків.

Повноцінне харчування забезпечується  на основі перспективного меню, яке  погоджено з санітарно-епідеміологічною службою. Таке меню передбачає введення в щоденний раціон м’ясних та рибних страв

Продукти харчування надходять з супроводжуючими документами (сертифікатами якості). Кухарі дотримуються строків реалізації продуктів,  зберігається товарне сумісництво продуктів. Середня вартість обідів становить        в закладі 14 гривень в ДП – 25 гривні.

Працівники кухні дотримуються технологій приготування їжі, готові страви реалізуються згідно норм харчування,затверджених постановою Кабінету Міністрів № 305 від 24 .03. 2021.

Контроль за якістю страв здійснюється черговим адміністратором та медсестрою з моменту закладки продуктів. Результати відмічаються з журналі бракеражу готової продукції. В навчальному закладі діє група контролю за харчуванням. До її складу входять: дирекція НВК, голова профкому, медсестра. Працівниками ведеться документація журнал бракеражу сирої продукції, журнал бракеражу готової продукції, журнал «Здоров’я»

Харчування здійснюється за графіком затвердженим директором закладу.

В їдальні створено належні умови для учнів та працівників харчоблоку в навчальному закладі  та у групах дошкільного підрозділу.  Батьки і діти мають можливість ознайомитися з меню,яке розташовано на інформаційному стенді.

Поряд з цим  необхідно проводити  розяснювальну роботу серед учнів закладупро користь здорового харчування.

Виходячи з вищесказаного,

наказую

1.  Комірникові:

1.1. Нести повну персональну відповідальність за якість продуктів харчування,    які прийнято до закладу,відповідно до вимог технічної,якісної характеристики продуктів харчування з додержанням вимог зберігання. (Постійно)

1.2.Вести журнал бракеражу сирої продукції. (Постійно)

1.3.Подавати, своєчасно, замовлення на продукти харчування. (Постійно)

1.4.Приймати продукти харчування лише з наявності супровідних документів,які підтверджують відповідність даної продукції/   (Постійно)

1.5.При виявленні недоброякісного продукту  разом з бракиражною комісією скласти акт в трьох примірниках та недоброякісну продукцію разом з актом повернути постачальнику. ( Постійно)

2.Медсестрі:

2.1.Контролювати якість та вихід приготовлених страв. (Постійно)

2.2.Знімати пробу страв за півгодини до видачі їжі відповідно до переліку страв,наведеному в меню – розкладі. ( Постійно)

3.Класним керівникам,класоводам,вихователям:

3.1.Провести бесіди на теми: « Раціональне харчування – запорука здоров`я»,    «Роль вітамінів в обміні речовин» ( Лютий)

3.2.Запровадити години здорового харчування

4.   Дирекції:

4.1Забеспечити функціонування постійно діючих процедур,заснованих на   принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) на харчоблоці    2022/2023 н.р.

4.2.Контролювати якість і кількість  продуктів, які надходять  в їдальню та умовами їх зберігання. (Постійно)

4.3.Конролювати якість готових страв, їх відповідність щоденному меню ,виконання норм харчування( Постійно )

4.4.Заслуховувати питання організації харчування в закладі на нараді при директорі. (Щомісяця)

4.5. Запланувати та провести  тиждень « Ми за здорове харчування»